Zelf keramiek maken
Zelf iets creëren heeft iets magisch. Eventjes uit je hoofd en in je lichaam.
Niet denken, maar doen.
Laat je handen maar gaan, met een potlood op papier of met je vingers in de klei, je handen weten de weg.
Je voelt het vanzelf wanneer het goed is. En dan – een glimlach. De ontlading, het is gelukt. Zo moet het zijn, je voelt het met alles. De kleur, textuur en de vorm, alles draagt bij aan jouw eigen creatie.
Iets creëren kost tijd, concentratie, kennis en kunde. Experimenteren, fouten maken en jezelf leren kennen.
Terug naar binnen, zet dat hoofd even op pauze en start met voelen.
Klei helpt je daarbij. Klei verplicht je om je eigen grenzen te respecteren, om bewust te zijn van jezelf en je hoofd leeg te maken.
Klei is een spiegel. Klei verbind. Met elkaar, en met jezelf.
Bekijk in de webshop
Umami
-
- Opties selecteren Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Dune




Wat is pottenbakken?
Keramiek draaien gaat net wat anders in zo'n werk. We nemen dan plaats achter de draaischijf, je heb het misschien wel eens gezien, zo'n groot apparaat met een schijf welke heel snel ronddraait. Vroeger gebruikten ze een schopschijf welke je met je voet moest aandrijven, tegenwoordig werken we met elektrische draaischijven.
Bij keramiek draaien (ook wel bekend als het traditionele pottenbakken) is het belangrijk om te letten op je houding, je ademhaling en innerlijke rust. Draaien vraagt niet altijd kracht, maar focust met name op de stabiliteit van je lichaam. Pottenbakken vraagt om concentratie!
Na het pottenbakken is jouw potje nog niet af, ik noem deze fase 'conceptuele monstertjes'. Jij hebt de vorm gemaakt en wij maken deze voor je af. Na een aantal dagen gaan wij jouw item nog afdraaien, hiermee maken we bijvoorbeeld zo'n leuk voetje onder aan je mokje.

Wat is handvormen?
Met handvormen zitten we gezellig met elkaar aan de werktafel. Genietend van een kopje koffie of thee vormen we met strengen of platen klei ons eigen kunstwerk: een mok (met oor!), een schaal, een vaas of iets anders.
Een gezellige ochtend of middag samen met vrienden of vriendinnen, collega's of familie, handvormen is voor iedereen!
Na het vormen kunnen we de klei decoreren, met stempels, schilderen met onderglazuur of andere decoratie technieken.
Jouw creatie is dus echt al bijna af zodra je de deur uit gaat.
Bekijk in de webshop

Na de workshop?
Nadat jouw workshop is afgelopen gaan wij jouw werkstuk afmaken: we gaan het afdraaien (bij draaien), de klei moet drogen, eerst biscuit stoken, dan glazuren en daarna de hoogstook. Pas hierna is jouw item klaar voor gebruik.
Vanaf de dag van de keramiek workshop tot aan het ophaal moment zit ongeveer 8 weken.
Zodra jouw item klaar is om opgehaald te worden ontvang je een mailtje.

Heb je een workshop of cursus bij ons gevolgd?
Heb je de smaak te pakken en wil je meer kleien? Na het volgen van een workshop of cursus kun je Member worden. Dan kun je bijvoorbeeld zelfstandig komen werken in het vrij atelier.
Word gratis Member en leer álles!
- Toegang tot het open atelier om zelfstandig te werken
- Toegang tot de exclusieve Member webshop met klei-materialen
Privé keramiek workshop boeken?
Wil je graag een privé keramiek workshop boeken voor een verjaardag, een (bedrijfs)feest, team uitje, vriendengroep of andere activiteit? Neem contact op voor de mogelijkheden via hello@irisfloor.nl.




Ik wil draaien
Adem in, adem uit - Zit jij ook te veel in je hoofd en wil je terug komen in je lichaam en weer gaan voelen? Neem dan plaats achter de draaischijf.


Ik wil handvormen
Zin in een gezellige middag? Schenk een kopje thee in en neem plaats aan de tafel waar we met strengen en platen klei jouw creatie vormgeven wat je direct kunt schilderen.
Keramiek webshop
Geef eigenheid aan jouw interieur met een prachtige unieke vaas, of bereid jouw servies uit met handgemaakte schalen en koffie kopjes.
Wil jij graag handgemaakte keramiek ervaren? Neem een kijkje in de webshop of kom langs in de studio winkel.
-
- Opties selecteren Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina